Pientä laittoa vaativa roxi myynnissä
Elikkä tästä näyttävä ja pienellä laitolla oiva peli kesän rientoihin.
Ollut minulla "ikuisuusprojektina" noin 4 vuoden ajan. Sinä aikana roxin ulkonäköä sekä tekniikkaa laiteltu oman maun mukaan. Osa katteista maalattu kilikolilla viime kesänä, osa tänä keväänä. Maalipinta ei ole paras mahdollinen muttei kyllä huonoinkaan. Kuvissa alakate ei ole paikoillaan mutta sen saa mukaan.
Katteita kuiduteltu kuten kuvista huomaa.
Skootteri on suunnilleen kokonaan läpikäyty ja melkeinpä ainut osa vuodelta 2004 on runko. Huolettomia kilometrejä riittää. Eli alakerralla ajettu n.4000km, uudella pytyllä n.100km. Vaihdettua osaa paljon, mutta tärkeimmät:
+Motoforcen vahvistettu kampiakseli (ajettu n.4tkm)
+Dellorto PHBN 16mm
+Uusi vakiopytty (ajettu n.100km)
+Parempi kytkin, 15% kytkinjousilla ja 22% vastapainejousella (merkkiä en muista)
+SSP tehokkaampi vesipumppu
+S6 240mm etujarrulevy, palat eteen ja taakse vaihdettu vähän aikaa sitten
+Digitaalimittari
Pientä laittoa siis vaatii. Pystyy ajamaan normaalisti pienin edellytyksin:
-Vesipumppu tiputtaa vettä magneeton kopan välistä ajon aikana, epäilen että stefa mennyt. Itsellä ei aikaa eikä kiinnostusta vikaa etsiä. Toimii normaalisti, mutta vettä joutuu lisäilemään silloin tällöin.
-Katteiden aukoista puuttuu 'verkot'
-Lohkojen ja penkin kotelon maalipinta kulunut ajan saatossa
-Takakumi vaihtokunnossa
-Mittari ei jostain syystä näytä nopeutta tällä hetkellä
Mukaan saa läjäpäin osaa mm. toiset vanteet hyvillä nastoilla, S6 Pro replica putken, malossin multivarin, S6 Torque control -kytkimen jäykillä jousilla, lämpöleikanneen ja pakokanavaa viilailtun 70cc Airsalin suht uudella männällä (toimii) ymsyms.
Varmasti jotakin jäi kertomatta joten rohkeasti vaan kysymään.
Kysymyksiin vastaan mielelläni, parhaiten tavoittaa teksitiviestillä/whatsapilla.
HINTAA LASKETTU! PAIKAN PÄÄLLÄ LOPULLINEN TINKIMINEN

VAIHTO AINOASTAAN RAHAAN!