Rieju Spike X 50 ''Power up''
Myynnissä olisi siis erittäin hyväkuntoinen Riejun Spike X 50 supermoto-henkinen mopo. Kysessä on ''tehokkaampi'' power-up malli, jolle maahantuoja on luvannut 70% lisää tehoa ja 20% lisää vääntöä. Mopossa ei ole mitään vikoja. Sopii hyvin myös pienemmälle kuskille. Mopo on yleensä vahattu aina pesun yhteydessä, minkä takia maalipinta on kuin uusi. Osassa kuvista on melko paljon heijastusta. Tarvittaessa voin lähettää lisäkuvia todellisesta sävystä. Mopoon laitettu todella paljon aikaa, jonkinverran myös rahaa.
Uutta osaa:
- D.I.D vahvistetut ketjut
- Rattaat
- Etujarrupalat
- Stefat ja pölysuojat (Samalla laitettu jäykemmät pumppuöjyt)
- Kytkinvaijeri
- Takalaakerit
- Lukollinen bensatankin korkki
- Renthal-tupit
- Toinen peili
- Itsetehty jämäkkä kilventeline Derbin takavalolla (kuva)
Vaihteistoöljyinä käytetty Bel-Rayn 10w-40 ja tuorevoitelua on hoitanut Castrol TTS. Itse olen käyttänyt 98 bensaa, mutta toimii yhtähyvin myös 95.
Mittaristo vaihdettu 8000km kohdalla siihen tulleen vian vuoksi. Käytetty 500, 2500 ja 5000km huolloissa merkkiliikkeessä, joista luonnollisesti merkinnät huoltokirjassa. Loput huollot tehty kotona. Toimii hyvin ja edessä paljon huolettomia kilometrejä.
Jos jotakin jäi epäselväksi, vastaan mielelläni kysymyksiin niin puhelimitse, kuin sähköpostillakin. Kokeilemaan ja katsomaan saa tulla paikanpäälle, jolloin voidaan hinnastakin hieman neuvotella.