Piaggio MP3 400i.e 2010
Kyynel poskella luovun hyvästä ja luotettavasta matkakumppanista ulkomaillemuuton vuoksi. Pyörän kunto on kaikin puolin todella hyvä! Tule ja totea itse.
Suorituskykyinen 400cc/24kW matkantaittaja niin matka- kuin kaupunkiajossa. 262kg painonsa ja kolmen pyörän vuoksi äärimmäisen vakaa ajettava. Rajoitin lyö vauhdin poikki vasta 155km vauhdissa. Ohitukset sujuvat vaivattomasti.
Tätä harvinaista 400cc LT-mallia saat ajaa todellakin henkilöauton B-kortilla. Pyörän ajoneuvoluokka on rekisteröity L5e/kolmipyöräksi ja näin ollen liikennevakuutuskin on edullinen alle 300€/v. Kaikki kumit vaihdettu juuri uusiin. Huollot hoidettu valtuutetuissa Piaggion huolloissa.
Olen varustellut pyörää viime talvena runsaasti ja kauppaan kuuluvat seuraavat kuvissakin näkyvät lisävarusteet:
- Givi E55 Maxia 3 monokey takaboksi. Lux-malli: sisäverhoilu+jarruvalot
- Nostettava Givin monokey taakkateline
- Givi AF504 AirFlow säädettävä tuulilasi (ehjä orggis tulee mukaan)
- Givin E21 kovat vedenpitävät sivulaukut kiinnitysrautoineen. (toinen sivulaukku tippunut pihassani maahan ja on naarmuilla. Uuden sivulaukkuparin hinta saksasta vähän yli 100€).
- Givi T471s vedenpitävät sisäkassit sivulaukkuihin.
- Givin T455 musta-harmaa tunnelbag jalkojen väliin matkoille. Sisältää irrotettavan sadesuojan.
- Kuljettajan jalkatapit olen tilannut jenkeistä. Ajoasento näillä äärimmäisen mukava
- Kyytiläisen jalkatapit. Nämä on teetetty lisänä lapsillemme, joilla alkuun oli hieman lyhyet jalat normaaleille jalkatasoille.
- Teetetty universaali puhelinteline (lataus 12v löytyy pyörästä vakiona)
- Piaggion alkuperäinen suojapeite
- Pyörään on teetetty myös peräkoukku mahdolliselle vedettävälle kärrylle (kärryn maks.paino 131kg). Koukku täysin käyttämätön ja sisältää sähköosat. Mukaan tulee myös tälle pyörälle Trafilta hankittu rekisterikilven kaksoiskappale, joka täytyy kiinnittää mahdollisen kärryn taakse.
Tähän Maxiskootteriin saa pakattua hirmuisen määrän tavaraa mukaan matkalle: Satula ja peräluukku aukeavat sähköisesti ja niiden alla yhtenäistä säilytystilaa. Tilaa tuovat lisäksi irrotettavat edellämainitut tunnelbag jalkojen väliin 18L, sivulaukut 2x21L ja takalaukku 55L.
Tehdastakuuta jäljellä 25.10.2012 saakka.
Pyörä Maskussa (17km Turusta 8-tietä pohjoiseen Raumalle/Poriin)
Hp: 5 900€/asiallinen tarjous
Kaikki yhteydenotot reippaasti mailiin tai puhelimeen!
Koska olen todellakin muuttamassa ulkomaille, en voi ottaa vastaan mitään vaihdokkia:)