Isolla rahalla viritetty ja tuunattu rs kaupan!
Tälläinen street fighter kaunokaiseksi rakennettu riittävän nopea rs:ä olis kaupan.
Pyörää huollettu ja öljyjä vaihdeltu varmasti enemmänkin kuin tarpeeksi ja voiteluaineissa olen sen verran merkkiuskollinen etten ole pyörässä käyttänyt mitään muuta kuin castrolin mtx:ää koneessa ja castrolin rs:ää 2-tahti öljynä.
Ulkonäöstä: Maalautin pyörän 2010 talvella ammattimaalarilla kiiltävän mustaksi, vaihdoin tuonon t-palan(160€) ja protaperin kiinnikkeet ja protaperin kultaisen charmichael stongan(180€).
Pyörästä löytyy 34mm vhsb, piperi, vforce 3 läppärunko ja läpät, 155cc polini, rave 1, kuristamaton vakioputki ja jäykemmät kytkinjouset.
Vetoja pyörästä siis Löytyy ja tällä tekniikalla ei ole ajettu kuin 5000km, joten senkin puolesta osat ovat vielä kuin uusia ja huolettomia kilometrejä on luvassa!
Aina laakista käyntiin, pyörä on hyvissä säädöissä.
Pyörä yritettiin viimesyksynä varastaa, mutta eivätpä olleet varkaat jaksaneet sitä kolmea korttelia pidemmälle viedä.
Pyörästä puuttuu osia jotka vorot vohkivat ja murjoivat, vauriot ovat kuitenkin kohtuullisen pienet, katteet ovat kuitenkin virheettömässä kunnossa!
-Syylärissä on reikä, ja kiinnikkeet ovat vinot. käsistään taitava juottaa syylärin reijän umpeen ja suoristelee kannakkeet varmasti vaivattomasti!
-Jäähdytys järjestelmän muovinen t-haara on rikki mutta mukaan saa kuparisen uuden, ei tarvitse muuta kuin heittää paikalleen.
-Mittari puuttuu, sellaisenkin löytää etsivä halvalla, mutta nopeasti katsottuna easyparts tarjoaa sitä 300€ hintaan uutena joka lienee markkinoiden halvin.
-Maski puuttuu, positiivista on maskit ovat halpoja ja saapahan ostaja varmasti pyörästä mielyttävän omaan silmään.
-Takavalon kupu ja Vilkut edestä ja takaa puuttuvat, kuten myös peilit. nämä kaikki saa kaupasta parhaillaan alta 50€(easyparts)
-Kilven teline puuttuu(toistaiseksi, teen 1,25mm pellistä uuden ennen kauppoja, tarvittaessa sellaisen, johon vilkutkin saa kiinnitettyä.
Kuitteja löytyy varmasti jo pelkästään tuon 2500€ edestä saa tulla töllistelemään vaikka paikanpäälle.
ps. Alakate löytyy ja on ehjä.
Ajovarusteitakin löytyy, hinnoista neuvotellaan tietenkin paikan päällä, jos ne ylipäätään sattuvat sopimaan ostajalle.
Takki on alpinestarsin musta nahkatakki, naarmuton ja nätissä kunnossa! Kokoa 52. 175cm normaali kokoiselle sopiva, vaan menee varmasti hieman lyhyemmän/pidemmänkin päälle!
Kypärä on merkkiä uvex ja on hiilikuituinen, myös hiilikuidun värinen. Potta painaa vähemmän kuin maitopurkki ja on hiljainen ja mukava. Kokoa S (55-56cm)
Mukaan peili- ja smoke visiiri.
pyörä lähtee halvalla koska saan varkailta rahaa oikeudessa.
Kaupanpäälle 7litraa castrolin rs öljyä, ketjurasvaa ja laatikollinen osia.
Tervetuloa katsomaan ja ota rohkeasti yhteyttä!
Vaihto käy lähes kaikkeen, ehdota!