Et ole kirjautunut sisään. Rekisteröidy
Käyttäjätunnus ja salasana:

o Muista minut

Myynnissä, kysy!

Myynnissä, kysy!

Klikkaa kuvaa nähdäksesi sen suurempana
Moottori on vm. 91 ja irroitettu edelliskesänä pyörästä ajokuntoisena. Tämän jälkeen moottori on seissyt lämpimässä tallissa kytkin- ja magneetonkoppa auki. Moottorin vikana on kuluneet runkolaakerit, joiden vaihto irtomoottorille on osaavissa käsissä parin illan puuha (onnistuu vaihderattaisiin kajoamatta). Alakerta on ollut kiinni vm. 89 pyörässä jälkiasennettuna. Se irroitettiin pyörästä, jonka mittarissa oli noin 46tkm. Oikea ajomäärä lienee lähellä tätä. Vaihteisto on toimiva, eikä sen aikaisemman omistajan mukaan toiminnassa ole vikaa. Vaihdettavat osat (laakerit, stefat ja tiivisteet) pitäisi saada 40-80 eurolla paikasta riippuen. Moottori sopii periaatteessa kaikenikäisiin NSR:iin, mm. uuden ja vanhan mallin koneiden erot ovat pieniä ja sisäisiä.


Alakerta ei ole täysin kokonainen: siitä puuttuu magneetonkoppa ja siinä kiinni oleva magneeton käämiosa, itse magneeton pyörivä "kuppi" löytyy. Mikäli siis omistat toisen, rikkimenneen moottorin, saat siitä tarvittavat osat mahdollisesti laakereihin asti.


Öljy- ja vesipumput voidaan kattella pakettiin, jos niille on tarvetta. Mukaan saa alakerran räjäytyskuvanipun.


Hinnaksi ajattelin jotakuinkin 140e/tarjous. En usko vastaavaa löytyvän reilusti edullisempana muualta. Jos löytyy, kannattaa ostaa.
Lisääjä: Osbo 
katso käyttäjän galleriaa
Päivämäärä: 1.3.2006
Katsottu: 5558
Tiedostokoko: 59.3kt, 580.2kt
Mitat: 2500 x 1875
Hakusanat: Honda NSR Osbo varaosa
Valitse koodiBBCode jolla voit liittää thumbnail-kuvalinkin foorumille, blogiin yms:
[url=http://www.motot.net/galleria/kuva49341][img]http://www.motot.net/galleria/data/1/4963/thumbs/Kuva_012.jpg[/img][/url]
Oheinen koodi esittää foorumiviestissä pienen thumbnail kuvan joka on linkitetty tälle sivulle.

Kommentit näytetään vain kirjautuneille käyttäjille